Doporučujeme: Levné letenky do Austrálie | Letenky Řím | Levné letenky do Španělska

Dubaj

Nejlevnější letenky
Dubaj

Vyzkoušejte náš online rezervační systém. Porovnáme za Vás nabídky last minute letenek od více než osmi set leteckých společností.

Proč navštívit Dubaj

Dubaj je emirát a moderní velkoměsto, které vítá návštěvníky pozlátkem obrovských mrakodrapů a staveb. Tento druhý nejlidnatější a zároveň největší emirát (po Abú Dhábí), obývá 2 200 000 lidí, z nichž 99 % žije právě přímo ve městě Dubaj, kde se odehrává veškerý kulturní, politický i hospodářský život. Město rozděluje výběžek Perského zálivu známý jako Dubai Creek. Dříve od sebe dělil dvě nezávislá města Deiru a Bur Dubai, která se nakonec spojila v jediné.



Zřejmě největším současným tahákem pro veškeré turisty z celého světa je nedávno otevřený mrakodrap Burdž Chalífa, který je nyní – se svými 828 metry – nejvyšší budovou světa. Tato dvousetpatrová věž je protkána 57 výtahy a osmi eskalátory.

Zdroj informací: Levné letenky akční nabídka



V Dubaji se můžete ubytovat v nejluxusnějších hotelích světa. Zřejmě nejúžasnějším je šesti-hvězdičkový Armani Hotel a samozřejmě také dokonce sedmihvězdičkový Burj Al Arab ve tvaru plachetnice, který tří k symbolům města. Úchvatné jsou také umělé poloostrovy vybudované při pobřeží města. Takzvané Palmové ostrovy byly vytvořeny z kamenů a písku vytěžených na dně Perského zálivu a najdete na nich především luxusní obchodní centra, drahé rezidence i hotely. Nejznámější z těchto výtvorů je souostroví The World (Svět).



A to není zdaleka vše. Ačkoli se Dubaj nachází ve vyprahlé poušti, můžete si zde zalyžovat na největší indoor sjezdovce na světě, Ski Dubai. Velké množství turistů jezdí do tohoto města také za nakupováním.